Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
2.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
34 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Mali i Zi lehtëson masat anti-Covid, vendimi i rëndësishëm që prek dhe shqiptarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3fbfbe82fc4565e2d3e21a434c1862f5 scaled

Mali i Zi lehtëson masat për parandalimin dhe përhapjen e Covid-19. Të gjithë udhëtarët dhe shtetasit e huaj që futen në territorin e vendit fqinj, nuk janë të detyruar të kryejnë tampon.

Sipas një njoftimi të Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë, pak minuta më parë, bëhet me dije se nga sot, 12 janar, në Malin e Zi mund të kalohet pa detyrim për të paraqitur rezultatin e tamponit negativ.

“Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se pas rishikimit të masave anti COVID, Mali i Zi ka vendosur të anulojë masën e ndalimit të komunikacionit ndërurban.

Duke filluar që prej datës 12 janar 2021, Mali i Zi do të lejojë hyrjen e lirë të të gjithë shtetasve të huaj, përfshirë edhe ata shqiptarë, pa detyrim për të paraqitur një test negativ PCR”, njofton Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri.

 

Më shumë

spot_img
spot_img