Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Mali i Zi dhe Shqipëria nisin negociatat për një pikë të re kufitare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Malit të Zi ka miratuar një dokument që nis negociatat me Shqipërinë për ngritjen e një pike të re kufitare mes dy vendeve.

Mediet e Malit të Zi shkruajnë se arsyet e propozimit të përfundimit të Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Malit të Zi dhe Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë për hapjen e pikës kufitare Sveti Nikolla – Pulaj për të lehtësuar trafikun.

Pika kufitare planifikohet të ngrihet pranë Ulqinit dhe Velipojës, në zonën midis Sveti Nikola (Mal i Zi) dhe Pulaj (Shqipëri).

 Kjo pikë kufitare do të funksionojë pas ndërtimit të urës.

Më shumë
spot_img
spot_img