Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Malazezët kopjojnë serbët, në ndeshjen Mladost-Kukësi u dëgjuan thirrje “vrite shqiptarin”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2907b8adb44f15418a31a629fb3434ed

Tifozët malazez kanë kopjuar “vëllezërit” e tyre serb në urrejtjen raciste që kanë shfaqur në stadiumin e Podgoricës gjatë kohës që zhvillohej ndeshja e Mladost-Kukësi.

Mediat shqiptare në Mal të Zi raportojnë se në stadium janë dëgjuar thirrje raciste si “Ubi, ubi, ubi shiptara (mbyte, mbyte, mbyte shqiptarin)” apo “Ubi, zakoli da shiptar ne postoji (mbyte, there që shqiptari të mos ekzistojë)”.

Gjithashtu, për një moment në stadium mbizotëruan thirrjet “Serbia, Serbia”, ndonëse ndeshja luhej në Mal të Zi dhe jo në Serbi.

Gjithesesi, ajo se çka kanë marrë si kundërpërgjigje tifozët serbo-malazez ka qenë e njejtë me atë që morën tifozët serb, humbjen.

Lexo edhe: Europa League/ Kukësi bën surprizën, përmbys rezultatin dhe kualifikohet

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img