Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Makina u dogj në Sukth, targat ishin të vjedhura në Tiranë; gjendet kallashnikovi që u përdor për vrasjen e Mond Çekiçit në Durrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b50ca199afb9f0c41f356afa99e36241

Arma e zjarrit tip kallashnikov e cila u përdor për ekzekutimin e Edmond Koçit (Mond Çekiçi) në Durrës, mëngjesin e sotëm, është gjetur nga hetuesit brenda makinës së atentatorëve.

Menjëherë pas vrasjes, Policia gjeti në Katund-Sukth një makinë të djegur tip Mercedes Benz, e cila dyshohet se është e autorëve të ngjarjes. Brenda saj ëhstë gjetur dhe arma e zjarrit që u përdor në atentat.

12 plumba kallashnikovi janë shkrepur me breshëri vetëm në derën e parë të makinës me të cilën udhëtonte Mond Çekiçi (Edmond Koçi), 40 vjeçari që u qëllua për vdekje mëngjesin e sotëm në Durrës.

Nga foto shihet se mjeti tip Mercedes Benz ML me të cilin viktima udhëtonte bashkë me shoferin, është qëlluar me breshëri. Vrima plumbi shihen dhe në kofano.

Screenshot_3_copy_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img