Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022
spot_img

Makina përplas 14 vjeçarin në Këlcyrë, policia vihet në ndjekje të shoferit që u largua nga vendi i ngjarjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident ka ndodhur në Këlcyrë mbrëmjen e sotme, ku 14 vjeçari Y.Sh është përplasur nga një makinë.

Shoferi i mjetit K. J., 30 vjeç, është larguar menjëherë nga vendngjarja, ndërsa i mituri ëhstë nisur drejt spitalit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Policia është vënë në ndjekje të drejtuesit të mjetit, ndërkohë që grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

“Rreth orës 20:50, në rrugën rurale të fshatit Gur, Këlcyrë, mjeti tip “Opel”, me drejtues shtetasin K. J., 30 vjeç, banues në fshatin Gur, ka aksidentuar shtetasin Y. Sh., 14 vjeç.

Shtetasi K. J., pas aksidentit, është larguar nga vendi i ngjarjes duke braktisur automjetin.

Shtetasi Y. Sh. po merr ndihmën mjekësore në spitalin e Këlcyrës, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të cilat po punojnë për kapjen e drejtuesit të automjetit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, njofton.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img