Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Makina merr flakë në ecje dhe del nga rruga në Lushnjë, 6 të plagosur, 2 në gjendje të rëndë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjashtë persona janë plagosur sot në mbrëmje në Lushnjë, pasi një aksidenti automobilistik. Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit si dhe djali i tij 17 vjeç.

Një makinë Lancia y10 ka marrë flakë në ecje dhe më pas ka dalë nga korsia, rrugës për në Fier. Ajo ka përfunduar në tokë bujqësore dhe si pasojë janë lëndaur 6 persona, 2 prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë dhe njëri është nisur drejt Traumës.

Zjarrin e mainës e kanë shuar familjarët e banesave aty pranë. Policia ndodhet në vendgjarje ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit në afërsi të fshatit Gramsh.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 20:10, në aksin rrugor Rrogozhinë – Lushnjë, në fshatin Gramsh ka dalë nga rruga automjeti tip “Lance” me drejtues shtetasin A. H., ku si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit si dhe djali i tij 17 vjeç, të cilët ndodhen në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img