Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E enjte, 27 Janar, 2022

Makina me targa shqiptare, kapet në Zvicër i riu me 8 kg heroinë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një i ri shqiptar është kapur me një sasi të konsiderueshme droge në Zvicër.

Autoritetet vendase bëjnë me dije se 23-vjeçari me banim në Shqipëri kishte hyrë nga Italia në Zvicër me një makinë me targa shqiptare përmes pikës doganore Indemini.

Ai u ndalua në qytezën e Lokarnos, dhe gjatë kontrollit të ushtruar në makinë, iu gjetën 8 kilogram heroinë.

Dyshohet se ai është nisur nga Shqipëria me ngarkesën e drogës duke kaluar përmes Italisë drejt Zvicrës, por nuk dihet destinacioni i tij përfundimtar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img