Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Makina luksoze dhe HOTEL qindra m2, Yuri Kim reagon pas operacionit të SPAK; 5 mln euro sekuestro dhe 125 vite burg për 17 të arrestuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5b8f48f2db63db812ca5c5868ead75ff

GJKKO sekuestroi dy ditë më parë pasuri me vlerë 5 milionë euro, që i përkisnin pjesëtarëve të grupit të Avdylajve, të lidhur me çështjen e dosjes 339 dhe një laborator droge në Has.

Shumica janë makina luksoze dhe një Bar-Restorant Hotel në zonën e Rinasit. Lidhur me këtë operacion të GJKKO dhe SPAK ka reaguar ambasadorja amerikane Yuri Kim.

Diplomatja amerikane thotë se bazuar në informacionet që ka marrë nga DEA Amerikane, SPAK ka shkatërruar me sukses një organizatë të madhe kriminale, me 17 tëë dënuar dhe 5 milion euro pasuri të sekuestruara.

Kjo tregon se vetë DEA Amerikane është investuar që grupi i Avdylajve dhe gjithë të përfshirët e tjerë në laboratonin e heroinës në Brenogë të Hasit, të dënohen nga drejtësia.


Lexo edhe:
 Makina luksoze dhe HOTEL qindra m2, GJKKO i sekuestron 5 milionë euro pasuri grupit të Avdylajve; u dënuan dje me 125 vite burg për laboratorin e drogës në Has dhe dosjen 339

Lexo edhe: Zbulohen 75 pasuritë e konfiskuara me vlerë 55 mln euro, qindra-mijëra sipërfaqe toke dhe apartamente në Lezhë

Më shumë

spot_img
spot_img