Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Makina e bërë copë, hekura të shpërndarë në rrugë dhe gjak gjithandej; PAMJE nga vendi i aksidentit me 3 viktima në Kashar, arrestohet në spital shoferi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5b95a39338a14c0bf894e3174163ec56

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kodër-Kashar, ku humbën jetën dy vëllezër dhe kushëriri i tyre, ndërsa i plagosur shoferi i mjetit me të cilin ata udhëtoni, dhe ai i afërm i viktimave.

Të vdekur nga përplasja e fortë e makinës me një mur pranë ish-Radiostacionit, mbetën dy vëllezërit Ismail Sula dhe Belul Sula, respektivisht 56 vjeç dhe 53 vjeç, dhe kushëriri i tyre Dashamir Dema 50 vjeç. Ndërkohë, në spital nën kujdesin e mjekëve është shoferi 29 vjeçar, Zija Murati, kushëri i viktimave.

Ky i fundit është arrestuar nga policia në spital në kushtet e flagrancës. “Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Z. S.(M.), 29 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin tip “Opel” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke u përplasur me murin e një banese. Si pasojë kanë humbur jetën 3 pasagjerët në mjet, shtetasit I. S., 56 vjeç, B. S., 53 vjeç (vëllezër) dhe D. D., 50 vjeç”, njofton Policia.

Nga pamjet e mëposhtme, shihet se mjeti me të cilin udhëtonin viktimat dhe i plagosuri, është shkatërruar nga përplasja e fortë, ndërsa hekurat janë shpërndarë në rrugë. Gjithashtu, në vendngjarje dhe në murin ku u përplas makina ka ende njolla gjaku.

Pamje nga vendngjarja:

Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg
Screenshot_6.jpg
Screenshot_1.jpg
Screenshot_4.jpg
Screenshot_7.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img