Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Makina del nga rruga në Pezë Helmës, vdes pasagjeri dhe plagoset rëndë shoferi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një person ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur pasditen e sotme në Tiranë. Mjeti me të cilin ata udhëtonin ka dalë nga rruga në zonën e Pezë Helmësit në dalje të kryeqytetit, dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri.

Ndërkohë, shoferi ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

albsig

spring

“Me datë 17.12.2021, rreth orës 13:17, në Pezë Helmës, shtetasi F. H., duke drejtuar mjetin, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.  Si pasojë ka ndërruar jetë në vendngjarje pasagjeri, shtetasi A. G., ndërsa drejtuesi i mjetit, shtetasi F. H., ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore”, njofton Policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img