Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Makina del nga rruga dhe përmbyset, plagosen tre persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Gjirokastër-Tepelenë ku për pasojë janë plagosur tre persona.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 07:30 të kthesa pranë Liqenit të Viroit. Makina tip ‘Renault’ me targa ‘AA 129 VI’ me të cilën po udhëtonin tre personat ka dalë nga rruga duke u përmbysur.

Tre të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.  Nga të dhënat e para dyshohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia dhe lagështira në rrugë. Ndërkohë autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje ddhe po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

 

Më shumë
spot_img
spot_img