Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Makina del nga rruga dhe bie në kanalin me ujë në Pishkash, shpëton vjehrri dhe nusja: Thyejnë xhamin dhe dalin (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

5827e530d7380eaef9fca4a0ba53f03c

Një makinë ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një kanal të madh me uji në afërsi të Pishkashit, në aksin Librazhd-Prrenjas.

Në makinë në momentin e aksidentit ndodheshin Hysen Skodhja dhe Marjana Iljasllari, vjehrr dhe nuse, të cilët kanë rënë bashkë me mjetin në basenin e madh me uji. Fatmirësisht ata kanë mundur të thyejnë xhamat e makinës dhe kanë dalë jashtë.

Ata janë dërguar me urgjencë në spital dhe po marrin mjekim, ndërsa mjeti me të cilin ata udhëtonin është fundosur totalisht në ujë. Kanali është krijuara nga punimet për ndërtimin e HEC-it.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img