Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Makina del nga rruga dhe bie në kanal, plagoset 14 vjeçari në Sarandë, niset me helikopter drejt Traumës (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në rrugën nacionale Sarandë-Ksamil, ku për pasojë një person ka mbetur i plagosur.

Mësohet se një mjet tip ‘Benz’ ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një kanal.  Si rezultat ka mbetur i plagosur Renato Pali, 14 vjeç, banues në i Ksamil, i cili ka marrë fraktura në kokë dhe është nisur me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Informacion paraprak:

Më datë 15.05.2021, në aksin rrugor Sarandë-Ksamil, shtetasi F. N ka humbur kontrollin mbi mjet dhe për pasojë është përplasur me murin mbajtës. Si pasojë është dëmtuar pasagjeri në këtë mjet, shtetasi i mitur me iniciale R. P, i cili është transportuar në spital për ndihmë mjekësore, jashtë rrezikut për jetën. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img