Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
46 %
6.2kmh
0 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Major i Shërbimit Informativ, kush është ushtaraku që humbi jetën dje në Afganistan; Ministria: Jemi njoftuar në mbrëmje se ka vdekur (FOTO – E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d9bc91e346c98915577b58f3de58a8c4

Xhevahir Iljazi, 45 vjeç, është ushtaraku shqiptar që ka ndërruar jetë dje në Afganistan, në rrethana ende të paqarta.

Mësohet se Iljazi ishte me detyrë Major i Shëbrimit Informativ Ushtarak dhe shërbente me mision paqeruajtës në provincën e Heratit në Afganistan. Fax Neës siguron foton e Majorit, ndërsa rrethanat e vdekjes së tij nuk bëhen me dije.

Ministria e Mbrojtjes sapo ka lëshuar informacion zyrtar për rastin, por nuk specifikon se në cilat rrethana ka ndërruar jetë Major Xhevahir Iljazi.

Njoftim për shtyp i Ministrisë së Mbrojtjes:

Ministria e Mbrotjes dhe Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura njoftojnë se dje, në orën 22:40 ora lokale në Afganistan, ka humbur jetën ushtaraku me inicialet XH. J.

Autoritetet e Ministrisë së Mbrotjes dhe Shtabit të Përgjithshëm të FA po bashkëpunojnë me komandën e  operacionit për të bërë hetimin e plotë të rrethanave në të cilat ka ndodhur ngjarja.

Ministri i Mbrojtjes dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA sigurojnë personelin në mision dhe familjet e tyre se do vijojnë të mbështesin e t’u gjenden pranë për të përmbushur me sukses misionin.

Ministria e Mbrotjes, Shtabi i Përgjithshëm dhe gjithë personeli i Forcave të Armatosura i shprehin ngushëllimet më të ndjera familjes për ndarjen e parakohshme nga jeta të njeriut tyre të dashur.

Ne foto: Major Xhevahir Iljazi
xhevair-iljazi-613x405.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img