Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Majlinda Bregu zbulon se çfarë u diskutua në Samitin e Ballkanit Perëndimor: BE do të japë 500 milionë euro grante vetëm në vitin 2021, ulen tarifat e Roaming me Europën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme në Tiranë u mbajt Samiti i Ballkanit Perëndimor, i drejtuar nga kryeministri shqiptar Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi.

E pranishme në këtë mbledhje ishte edhe Majlinda Bregu, e cila mban postin e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo ka treguar se BE do të dhurojë 500 milionë euro grante investime në infrastrukturë, energji, digjitale etj. Bregu thotë se prej 1 korrikut dhe në vijim do të punohet për të ulur tarifat e Roaming në Europë, ndërkohë që do të punohet edhe për shtrirjen e “korridorit jeshil” për mallrat e medikamentet me Europën.

Postimi i plotë:

Edhe diell, edhe shi sot në Tiranë

Në Samitin e Ballkanit Perëndimor, për të diskutuar ku jemi me çka rajoni ka rënë dakord për të bërë së bashku.

#Folsinshpi, prej 1 Korrik dhe në vijim do të punojmë për të ulur tarifat e Roaming me Europën

#korridorjeshil për mallrat e medikamentet të cilin e bëmë të mundur gjatë pandemise, por tani duhet ta shtrijmë me 🇪🇺.

500 millionë Euro Grant nga BE investime në infrastrukturë, energji, digjitale etj VETËM në 2021!

Vazhdojmë….

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img