Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

Majlinda Bregu: Dhuna në shtepinë tonë është po aq e rrezikshme sa terrorizmi në botë

Lajme të ngjashëm

Deputetja e Partisë Demokratike, z.Majlinda Bregu ka reaguar në rrjetin social “Facebook” për ngjarjen e ndodhur në Fier, duke e quajtur atë një ‘terrorizëm të tmerrshëm’.

 

“Nje tjetër grua u vra sot në Fier nga bashkëshorti, një tjetër u godit barbarisht në Bulqizë, një tjetër u godit me gur dje ne Rubik, 2 vajza të reja u vranë brenda 2 javëve.

Ky është terrori me të cilin jetojnë gra e femijë, nëna e baballarë sot, përditë, të kërcënuar, dëmtuar e nën frikën se asgjë nuk e ndal dot fatin e keq”- shkruan deputetja.

 

Bregu, u bëri thirrje organeve vendimarrëse dhe politikbërëse të marrin masa të sigurta dhe afatgjata kundër këtij ‘terrorizmi të përditshëm’, siç e cilësoi ajo.


Më shumë