Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
6.7kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Majko BEFASOHET që në mëngjes nga shkrimi në gazetë për të: Mos u ktheni në varrezë ambiciesh…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri Pandeli Majko renditet i 19-i në listën e Partisë Socialiste për Tiranë, një pozicion që shumë e kanë konsideruar si të vështirë për t’u arritur dhe rrjedhimisht e kanë parë politikanin e mirënjohur jashtë parlamentit të pas 25 prillit.

Por gazeta Koha Jonë e ka hapur faqen e parë me një artikull edhe më “radikal”, duke i konsideruar deklaratat që Majko dha në një intervistë si paralajëmrimi i humbjes së PS në zgjedhje.

Ndaj ashtu si gazeta ironizon Majkon duke thënë se “do kërkojë punë në qeverinë e re PD-LSI”, edhe ministri ia kthen me një këshillë: “Për hir të së kaluarës së vet, gazeta “Koha Jonë” nuk duhet tja lejojë vetes të kthehet në një varrezë ambicjesh”, shkruan Majko.

Reagimi i plotë:

Sot gazeta “Koha Jonë”, 10 ditë para datës 1 prill, ka “zbuluar” se Pandeli Majko ka paralajmëruar humbjen e pushtetit nga Partia Socialiste!

Në shkrim “shkëlqen” konkluzioni: “…Pas kësaj interviste dhe më 26 prill kur del rezultati, Pandeli Majko do marrë dy diplomat e tij për gjetur punë në qeverinë e re PD-LSI.” 

Për ata që bëjnë sikur nuk e kuptojnë, vendosja e emrit tim në “vijën e zjarrit” në renditjen e listës së kandidatëve për deputetë ka vetëm një qëllim. Ky qëllim është i njëjtë në cdo qark të Shqipërisë me shokët e mij të vendosur në këtë pozicion. Ai ka të bëjë me synimin për të fituar zgjedhjet nga Partia Socialiste dhe jo e kundërta.  

Për hir të së kaluarës së vet, gazeta “Koha Jonë” nuk duhet tja lejojë vetes të kthehet në një varrezë ambicjesh!

sdgfsdgfsweg3eg3eg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img