Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Mafiozi italian: Shqiptarëve u kam thyer kockat

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drogë, gjoba dhe heshtje, Casamonica është shndërruar në klanin më të fuqishëm mafioz në Romë.

Giuseppe Casamonica është padrino i klanit mafioz. Në një intervistë për L’Espresso, ai nuk ka lënë pa përmendur edhe shqiptarët, për të cilët duket se nuk ka mendim të mirë.

“Po mbuloni këtë zonë? E di që keni pasur probleme me shqiptarët?” e ka pyetur gazetari.

Përgjigja e mafiozit ka qenë befasuese: “Kur thoni Casamonica në Romë i keni thënë të gjitha. Shqiptarëve u kemi thyer kockat dhe i kemi larguar prej këtej”.

Policia italiane së fundmi ka arrestuar mbi 30 persona të dyshuar si pjesëtarë të kësaj familje mafioze, por mediat italiane raportojnë se Casamonica vijon të operojë dhe është më e fuqishme se kurrë më parë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img