Madhështore, Strakosha pret penallti në minutat e fundit dhe i jep fitoren Lacios

Publikuar tek: sport, më 20:20 14-10-2017 Madhështore, Strakosha pret penallti në minutat e fundit dhe i jep fitoren Lacios

Sapo është mbyllur përballja mes Lacios dhe Juventusit në Torino me një fitore spektakolare të bardhekaltërve 1 me 2.

Por heroi i vërtetë i kësaj ndeshje ishte portieri shqiptar i Lacios, Tomas Strakosha i cili përveç pritjeve të rëndësishme gjatë ndeshjes, në fund ka bërë mrekullinë.

Strakosha priti një penallti ndaj Dybalës në minutën e fundit duke i dhënë fitoren Lacios, dhe mundur Juventusin për herë të parë në këtë kampionat. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009904146194458
array(1) { ["section"]=> string(86) "madheshtore-strakosha-pret-penallti-ne-minutat-e-fundit-dhe-i-jep-fitoren-lacios-95910" }