Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Macron PARALAJMËRON: Lufta në Ukrainë do të zgjasë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është shprehur se lufta mes  Rusisë dhe Ukrainës do të zgjasë.

“Mund t’ju them një gjë këtë mëngjes: kjo luftë do të zgjasë. Kjo krizë do të zgjasë, kjo luftë do të zgjasë dhe të gjitha krizat që vijnë me të do të kenë pasoja. Duhet të jemi të përgatitur” tha ai.

Sipas tij, presidenti rus, Vladimir Putin, ka vendosur “në mënyrë të njëanshme” të rikthejë luftën në Evropë.

Ndër të tjera Macron ka folur dhe për sanksionet e BE-së ndaj Rusisë që do të rëndojnë mbi eksportet franceze të krahasueshme me verën dhe drithërat, ndërsa një rritje shtesë e kostove të vitalitetit do të godasë blegtorinë.

Më shumë
spot_img
spot_img