Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Macron letër Kurtit e fton në Paris: Shpresoj që ta vazhdoni dialogun me Serbinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka shkruar një letër urimi kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ku ndër tjerash ia ka përmendur dialogun me Serbinë.

Mediat kosovare raportojnë se Macron ka ftuar në Paris, Kurtin për të disukuar për dialogun me Kosovës me Serbinë dhe disa çështje të tjera.

Macron ka vlerësuar se në vitet e fundit është bërë një përparim i rëndësishëm në dialogun me Serbinë. Ai ka shkruar se shpreson që Kurti ta vazhdojë dialogun, duke i ofruar mbështetjen e Francës.

“Unë e di që ju synoni të realizoni reforma thelbësore, të cilat i kërkojnë bashkëqytetarët tuaj: forcimin e shtetit të së drejtës si dhe zhvillimin ekonomik dhe shoqëror të Kosovës”, ka shkruar ndër tjerash Macron.

Leter Urimi Nga Presidenti i Republikes Se Frances Emmanuel Macron by Newsbomb Albania on Scribd

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img