Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

MACRON i pikëlluar për TRAGJEDINË, mesazh në gjuhën shqipe: Solidarizohem me ju, do të dërgojmë ekipet tona të shpëtimit (MESAZHI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5fc0e1d732b1cc02baa6fa69c7517315

Presidenti i Francës Emmanuel Macron iu bashkua pikëllimit të familjeve të 20 viktimave të tërmetit të sotëm dhe panikut të shumë shqitparëve të tjerë.

Kreu i shtetit francez solidarizohet me dhimbjen e shtetasve shqiptarë, ndërsa konfirmon se do të dërgojë drejt vendit tonë skuadrat operacionale të shpëtimit të njerëzve.

Liderë shtetesh dhe diplomatë të ndryshëm kanë dalë në krah të Shqipërisë pas rënies së tërmetit më të fuqishëm prej gati 40 vitesh.  

Mesazhi ngushëllues i presidentit Macron për Shqipërinë:

Shpreh afërsinë me viktimat e tërmetit që goditi vendin tuaj, me familjet në zi si dhe me personat e dëmtuar. Franca është sot solidare me Shqipërinë. Ne po dërgojmë menjëherë ekipe të sigurisë civile, së shpejti edhe specialistë të forcave zjarrfikëse, me qëllim që të marrin pjesë në operacionet e shpëtimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img