Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Lutu bashkë me Papën me aplikacionin e ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

61fa7c54e3cfd2aacae09912585e2e27

Papa Françesku testoi këtë javë një aplikacion të ri që i mundëson besimtarëve të devotshëm të luten së bashku me Atin e Shenjtë.

Gjatë lutjes tradicionale të së dielës në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, Papa prezantoi edhe platformën e re dixhitale “Worldwide NetWork of Prayer with the Pope”, rrjeti mbarëbotëror i lutjeve me Papën.

Aplikacioni i ri i quajtur “Click to Pray”, informon 1.3 miliard katolikët në mbarë botën për temën e lutjes së së Papa Françeskut, si paqe në botë apo për një shtet që goditet nga fatkeqësi natyrore.

Gjatë ditës së sotme, Papa u lut për Kolumbinë e goditur nga sulmet me bombë dhe detin Mesdhe, rrugë kalimi e mijëra emigrantëve.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img