Lundra dhe Farka pa drita në 12 dhe 14 gusht, do instalohen matësat elektronikë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:36 11-08-2020 Lundra dhe Farka pa drita në 12 dhe 14 gusht, do instalohen matësat elektronikë Foto ilustruese

Lundra dhe Farka do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike në datat 12 dhe 14 gusht.

Përmes një njoftimi, Operatori i Sistemit të Transmetimit bën me dije se në këto zona do të ketë ndërprerje për shkak të instalimit të matësave të rinj elektronikë.

Njoftimi i OST-së:

Sistem të ri matje në n/stacione, Punime të OST në Farkë dhe Traktora, 12 dhe 14 gusht

Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST Sh.A) është duke implementuar prej një viti projektin e instalimit të matësave të rinj elektronik në n/stacione.

Sipas planit, OST do të punojë në Nst Farkë dhe Traktora (#Tiranë) instalimi i matësave te fiderat 20kV, prandaj dhe #OSSH është e detyruar të stakojë energjinë elektrike në datat, oraret dhe zonat si vijon:

12 gusht Nst Farkë 09:00-12:00

Zonat pa energji: Farkë (pranë kopshtit Botanik), Stallat Sauk dhe TEG

14 gusht Nst Traktora 09:00-12:00

Zonat pa energji: Lundër dhe Farkë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « RENEA rrethon Talo Çelën në Peqin? Dyshohet se është fshehur pranë burgut
Jeni në kulmin e pushimeve, ja si do të jetë moti për ditën e sotme »
Article Logic
Execution time: 0.012530088424683
array(1) { ["section"]=> string(85) "lundra-dhe-farka-pa-drita-ne-12-dhe-14-gusht-do-instalohen-matesat-elektronike-216849" }