Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Lumja ti moj Korçë lule”, presidenti Meta reciton poezinë e Naimit mes dëborës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kjo e premte e gjeti presidenti Meta në juglindje të vendit, në Korçë ku mori pjesë në ceremoninë për dhënien e Dekoratës së Lartë “Nderi i Kombit”, për Teatrin “Andon Zako Çajupi”.

Pak momente më parë, Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale një video nga qyteti juglindor duke recituar një poezi të Naim Frashërit për Korçën. “Lumja ti moj Korç’ o lule”, dëgjohet të thotë Meta, ndërsa dëbora ka zbardhur vendin përreth dhe supet e tij.

Lumja ti moj Korç’ o lule!
Q’i le pas shoqet e tua
Si trimi në ball u sule,
Ta paçim për jetë hua
– strofa e poezisë së Naimit që reciton Meta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img