Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
2.1kmh
75 %
Enj
26 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Lumi Vjosa jehonë në “Hollywood”, pas Leonardo DiCaprio-s një tjetër aktor i njohur “ngre” zërin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ndër zërat më të fuqishëm për mbrojtjen e lumit Vjosa ka qenë Leonardo DiCaprio. Ai nëpërmjet llogarisë së tij në Instagram  herë pas here ka bërë apel për mbrojtjen e lumit Vjosa.

Ndërkohë kësaj nisme i është bashkuar edhe një tjetë aktor I njohur i Hollywood-it.

Bëhet fjalë për Edward Norton, i cili në një postim në Twitter ka bërë thirrje që të gjithë të shohin dhe ta shpërndajnë filmin e Patagonia për mbrojtjen e lumit Vjosa.

“Lumi Vjosa rrjedh i paprekur nga burimi në det dhe grupet e komunitetit lokal në Shqipëri po bëjnë thirrje që ai të mbrohet përmes krijimit të një parku të ri kombëtar. Tregoni mbështetjen tuaj, ndani filmin e Patagonia me #VjosaNationalParkNoë”- shkruan Norton në një postim.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img