Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet tregu i gjësë së gjallë në Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

46e1ccce100e66a435f1446c6793d7b7

Prurjet e mëdha të ujit kanë shkaktuar dalje nga shtrati të Lumit të Vjosës në Vlorë.  

Sipas informacione, lumi ka devijuar rrugën normale të tij në afërsi të Urës së Mifolit, çka ka sjellë përmbytje të tregut të gjësë së gjallë.

Ditët e fundit në vendin tonë, reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar shumë probleme dhe qindra hektarë tokë mbeten nën pushtetin e ujit.  

Të përmbytura kanë qenë Durrësi, Shkodra, Lezha e disa qarqe të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img