Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Lumi Shkumbin del nga shtrati në Papër, përmbyten disa lokale, banesa dhe toka bujqësore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f804b43b6d9d87bd6dbc7e5f2e453a62

Moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar problemetika të shumta.

Bëhet me dije se lumi Shkumbin ka dalë nga shtrati në Papër dhe si pasojë janë përmbytur disa lokale, banesa dhe toka bujqësore.

Nga reshjet e dendura të shiut gjatë gjithë natës lumi është fryrë në pikat e tij maksimale dhe situata paraqitet serioze.

Më shumë

spot_img
spot_img