Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Lumi Mat ndan në mes urën e Skurajve, 200 banorë ngelen të izoluar, flet njëri prej tyre: Është këputur se ai që e ndërtoi nuk ka lidhur binarët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ff57f53d051ca56dd4ee8ce65144bc8d

Hapja e portave të hidrocentralit të Shkopetit pas reshjeve të shumta ka bërë që ura e Skurajve të ndahet në mes, duke lënë të izoluar 200 banorë të zonës.

Njëri prej banorëve, Nikoll Marku ka thënë për Abc News se ura është shkëptur në 3 vende, ndërsa shtoi se ka vënë në dijeni strukturat vendore të Kurbinit, por ende nuk është marrë asnjë masë.

“Kjo është këputur në mes sepse ai që ka vënë këtë nuk i ka lidhur binarët. Është këputur në tre vende. Kam shkuar në komunë se këta thonë se jemi demokratë ne dhe s’na ndihmon qeveria. Kjo urë do të rrezikojë me shumicë. Të paktën ta bllokojnë. I kam thënë të paktën hajde bllokojeni. 200 banorë kalojnë në këtë urë. Fëmijë shkolle.

Kjo është bërë e pakalueshme se sa të fryjë erë ka probleme. Unë me disa djem të lagjes e kemi pas lidhur mbrëmë,. Këtu kam pasur për të rënë në lumë unë se doja me dalë të dyqani i vëllait, më mbyti era”, shprehet ai.

Më shumë

spot_img
spot_img