Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Lumi Gjanica del nga shtrati, trotuaret në Fier “pushtohen” nga uji

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f3583ca21c851d3735439b3782a6e17e

Lumi Gjanica në Fier ka dalë nga shtrati për shkak të intensitetit të madh të reshjeve.

Kjo ka bërë që rrugët dhe trotuaret në Fier të pushtohen nga uji, ndërsa uji ka dalë në pjesën ku është kryer investimi i ri.

Sipas bashkisë së Fierit, dalja e lumit në këtë pjesë ven si pasojë e punimeve dhe gërmimeve që po kryhen gjatë vijës së lumit.

Kujtojmë se ditën e sotme lumi Mat ka “thyer” në mes Urën e Zogut, ndërkohë që dje është shembur ura e Drashovicës në Vlorë.

Më shumë

spot_img
spot_img