Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Lumi del nga ashtrati, përmbyten disa shtëpi në Mitrovicë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

332aaed24609e8a03742760a89067e12

Reshjet e shumta të shiut dhe borës në dy ditët e fundit kanë shkaktuar vërshime të mëdha në territorin e Kosovës, duke shkaktuar përmbytje të shumta.

Mediat kosovare bëjnë me dije se lumi “Sitnica” ka dalë nga shtarti dhe ka përmbytrur disa shtëpi në Mitrovicë.

Në videon e mëposhtme shihet se si nga reshjet e shumta lumi është fryrë dhe ka dalë nga shtrati duke përmbytur shtëpitë dhe takat që gjenden aty pranë.

Më shumë

spot_img
spot_img