Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Lumë kokaine nga Shqipëria: 5 të arrestuar në Itali, mes tyre njëri me Covid-19

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ecddc59eff8a59db69bdcf36ca08c0e6

Pesë persona janë arrestuar nga policia italiane, mes tyre një shqiptar, të kapur në flagrancë me sasi të mëdha kokaine.

Tre prej arrestimeve janë kryer në qytetin Vercelli dhe dy të tjerë në komunën e Biella-s. Autoritetet italiane bëjnë me dije se arrestimet e kryera sot janë në kuadër të një operacioni që ka nisur një vit më parë.

Bëhet fjalë për operacionin e koduar “Contadino”, ku gjatë dy viteve, nga Shqipëria dret Novarës ishin trafikuar rreth 50 kilogram kokainë. Një prej shqiptarëve është arrestuar ditën e sotme me 500 gram kokainë ndërsa katër të tjerët janë italianë.

Mediat italiane shkruajnë se një prej të arrestuarve ka rezultuar me Covid-19, dhe është dërguar në spital.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img