Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Lumë droge nga Shqipëria, 22 të arrestuar në Itali, mes tyre kreu i ultrasve të Milan dhe stjuarti i Inter

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Plot 22 persona janë arrestuar pas një operacioni gati dy vjeçar në Itali për shkatërrimin e një rrjeti të trafikut të drogës.

albsig

spring

Sipas autoriteteve italiane droga vinte kryesisht nga Shqipëria, Spanja dhe Amerika e Jugut.

Mes të arrestuarve është edhe kreu i ultrasve të ‘Curva Sud’ të ekipit të Milanit, si dhe përgjegjësi i stjuartëve të Interit.

Në total janë sekuestruar 600 kilogram kanabis sativa, 6 kilogram kokainë e pastër dhe 140 numra telefoni.

Sipas policisë së Milanos, dy shqiptarë janë shpallur në kërkim. Ata cilësohen si krerët e klanit shqiptar që i furnizonte me kanabis.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img