Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Lumë arrestimesh në Spanjë, në pranga edhe dy shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

10fcec010c7ab9a0e84f4223e62c8896

Plot 22 persona janë arrestuar nga policia në Spanjë gjatë një aksioni për kapjen e hajdutëve.

Aksioni zgjati dy javë në qytetet Garraf dhe Baix Llobregat dhe mes të arrestuarve janë edhe dy shtetas shqiptarë, marokenë, kolumbianë, senegalezë dhe spanjollë.

Shqiptarët tentuan të fshiheshin poshtë krevateve në banesën ku jetonin, por policia arriti t’i pikasë. Atyre iu sekuestuan edhe një sasi e madhe bizhuterish dhe sende të tjera me vlerë që kishin grabitur në vilat e të pasurve të zonës.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img