Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Lulzim Basha vijon takimet në Uashington, diskuton me zyrtarët e lartë për sfidat e demokracisë në Shqipëri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari dhe deputeti i PD, Lulzim Basha vijon prej ditësh takimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë të premte, Basha është takuar me presidentin e Institutit Kombëtar Demokratik, Derek Mitchell.

“Në takimin që zhvillova në Washington me Presidentin e Institutit Kombëtar Demokratik – NDI, z. Derek Mitchell, diskutuam për rolin e veçantë të mbështetjes dhe ndihmës së SHBA për sfidat e demokracisë funksionale dhe shtetit të së drejtës në Shqipëri, për lirinë e medias, luftën kundër korrupsionit, reformat politike dhe fuqizimin e rolit të brezit të ri në jetën politike dhe në vendimmarrjen në Shqipëri”, thuhet në reagimin e Bashës.

Dje, Basha është takuar me Jörn Fleck, drejtorin për Qendrën Europiane në Këshillin Atlantik, ku shfrytëzuar mundësinë për të dhënë sinjale për politikën në Tiranë. Sipas ish-kryedemokratit, me Fleck kishin diskutuar mes të tjerash dhe për liderët që nuk ndahen dot nga e shkuara.

Më shumë


spot_img









spot_img