Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Lulzim Basha uron gjermanin Manfred Weber: Partitë Popullore Europiane kanë nevojë për udhëheqjen tuaj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kryetari i PD Lulzim Basha, uron politikanin gjerman Manfred Weber për zgjedhjen sot si President i ri i Partive Popullore Europiane. Basha ndan një foto të vjetër me Weber dhe e konsideron një politikan me përvojë.

“Urime Presidentit tonë të ri Manfred Weber! Partia Popullore Evropiane ka nevojë për udhëheqjen tuaj me përvojë dhe parimore në këtë pikë kthese për Evropën dhe botën”, shkruan Lulzim Basha ndër rreshta.

Kujtojmë se, Manfred Weber është zgjedhur sot president i ri i Partive Popullore Europiane. Delegatët nga të gjitha vendet e Europës, nga partitë e djathta, kanë votuar në Kongresin e Roterdamit me 89% të votave pro tij.

49 vjeçari ishte i vetmi kandidat, për të udhëhequr formacionin në një periudhë që do të përfshijë zgjedhjet e ardhshme evropiane dhe disa zgjedhje kombëtare kyçe për familjen popullore evropiane.

Më shumë
spot_img
spot_img