Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Lulzim Basha takim me kreun e PDK Enver Hoxhaj, thirrje të përbashkët: Diplomacia shqiptare duhet të jetë në mbështetje të Kosovës!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5385a20fb2b09409f360754ae091b1b8

Kreu u PD Lulzim Basha ka pritur në një takim në selinë blu kreun në detyrë të PDK Enver Hoxhaj, me të cilin kanë diskutuar temat e aktualitetit në dy vendet dhe kanë bërë një thirrje të përbashkët: Diplomacia shqiptare të jetë në mbështetje të Kosovës.

“Diplomacia shqiptare duhet të jetë në mbështetje të Kosovës. Unë dhe PD e kemi garantuar se sot dhe pas 25 prillit do të japim kontributin tonë në mbështetje të interesave të Kosovës. Nuk do të jetë vetëm çështje protokollesh, por do të jetë dhe procesi i përballjes në Gjykatën Speciale. Një proces që nuk do lejohet të kthehet në proces gjykimi ndaj Kosovës dhe luftës së saj”, tha Basha ndër të tjera.

Edhe kreu në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj, ka bërë thirrje që  të gjithë shqiptarët kudo janë të bëhen një në këto ditë të vështira për Kosovën.

“Ne mendojmë që faktori politik në Shqipëri duhet t’i japë mbështetje sa më të madhe shokëve tanë në Hagë. Shqiptarët kudo që jetojnë duhet të jenë unik në raport me këtë temë sepse lufta e drejtës e UÇK-së është themel i Pavarësisë sonë”, u shpreh Hoxhaj ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img