Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Lulzim Basha takim me drejtuesit e degëve, PD tregon për çfarë u dikskutua: Me porosi të Bashës, do të mbledhin propozimet e anëtarësisë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedemokrati Luzlim Basha ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetarët e degëve të Partisë Demokratike.

Sipas njoftimit të PD-së, takimet e Bashës me drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike, ndër të tjera, kanë pasur në fokus konsultimet për Reformën Territoriale, që është një nga pritoritetet e PD-së në këtë sezon të ri politik. Sipas PD-së, ndryshimet e vitit 2014, të bëra për llogari elektorale, rezultuan një dështim, kostot e të cilit i paguajnë qytetarët.

Me porosi të Bashës, krerët e degëve të PD-së do të mbledhin propozimet e anëtarësisë, grupeve të interesit dhe të qytetarëve, për të adresuar në mënyrë sa më gjithëpërfshirëse ndryshimet e nevojshme për një pushtet lokal pranë qytetarëve dhe në shërbim të tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img