Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Lulzim Basha “shpall FITOREN” me dy fjalë: Falenderoj qytetarët që zgjodhën ndryshimin. Shqipëria fiton!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka dalë në një deklaratë për mediat dhe opinionin publik, dy orë pas përfundimit të procesit të votimit.

Basha tha nga selia blu se fitorja është e qartë dhe falenderon qytetarët që zgjodhën ndryshimin.

Kreu i PD shprehet i bindur se qytetarët kanë zgjedhur në masivitet PD dhe Aleancën për ndryshim, duke i garantuar njerëzit se në fund ajo që fiton është Shqipëria.

Lulzim Basha: Faleminderit të gjithë qytetarëve shqiptarë që sot zgjodhën ndryshimin. Kjo është një fitore e qartë për popullin shqiptar dhe për aleancën për ndryshim. Vullneti i popullit është në kutitë e votimit. Kam besim se numëruesit dhe komisionerët do e mbylin këtë proces me durim sipas ligjit, dhe siç kam thënë që nga fillimi i fushatës, në fund të këtij procesi Shqipëria fiton.

Më shumë
spot_img
spot_img