Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
75 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
10 °
Die
7 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Lulzim Basha reagon për konferencën e Ramës, për tenderat, nuk thotë asnjë fjalë për ish-kryebashkiakun e PD që SPAK çoi sot në gjyq

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha reagon pas konferencës së Ramës sot, me ministrat, për prezantimin e paketës së re të Prokurimeve Publike. Kryeministri u bëri të qartë të vetëve se kush nuk zbaton në vzhdim rekomandimet për tenderat, materialet në do dërgohen në SPAK nga vetë ai.

Por, Lulzim Basha insiston prej ditësh në idenë se peshku qelbet nga koka. Kështu shkruan dhe për konferencën e Ramës sot.

“Ka 8 vite në pushtet dhe sot më në fund pranoi se qeveria e tij e ka zhytur vendin në korrupsion. Ajo që ai nuk thotë dhe është e qartë për të gjithë shqiptarët është se PESHKU QELBET NGA KOKA”, shkruan Lulzim Basha. Një reagim të tillë ai e ka bërë dhe kur u arrestua ish-kryebashkiaku i Lushnjës Fatos Tushe, për abuzime me tendera.

Mirëpo, kreu i PD nuk thotë asnjë fjalë për ish-kryebashkiakun e tij Eduart Kapri, të cilin SPAK njoftoi sot se e ka dërguar në gjyq. Ai akuzohet për “shkelje e barazisë në tendera” dhe bllokimin e shkollave për zgjedhjet e 30 qershorit 2019.

Kapri akuzohet për një tender për dru zjarri në vlerën e 92 milion lekëve.  

Më shumë


spot_img
spot_img