Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Lulzim Basha reagon për herë të parë pas fitores: Faleminderit për mbështetjen! Kjo është një shprehje e besimit në rrugën tonë drejt ndryshimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar për herë të parë pas fitores së zgjedhjeve ditën e djeshme, ku u rizgjodh në krye të Partisë Demokratike.

Ai ka falenderuar votuesit demokratë për mbështetjen që i dhanë, teksa shprehet se kjo ishte një shprehje besimi në rrugën drejt ndryshimit.

“Faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme! Ajo është një shprehje e qartë e besimit në rrugën tonë drejt ndryshimit. Sëbashku do bëjmë gjithçka që Shqipëria të fitojë”, shkruan Basha.

Kujtojmë se përballë Bashës garonin Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli, por kryedemokrati arriti të fitonte me një diferencë shumë të madhe votash.

Më shumë

spot_img
spot_img