Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Lulzim Basha: Rama nuk mund t’ua sigurojë shqiptarëve vaksinën kundër COVID-it, unë kam mundësinë të kërkoj që vaksina të vijë në Shqipëri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ea91552bb9b12c03bf8becb508a44604

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur në Syri Tv se kryeministri Rama nuk mund t’u sigurojë shqiptarëve vaksinën anti-COVID.

Kryedemokrati tha se ndryshe nga Rama, ai do të kërkojë nga partnerët europianë që tepricën e vaksinave të porositura prej tyre ta sjellin në Ballkanin Perëndimor dhe në Shqipëri në veçanti.

“Unë kam mundësinë t’ju kërkoj partnerëve të mi politikë në shumicën e qeverive europiane tepricën e vaksinave të porositura prej tyre ta sjellin në Ballkanin Perëndimor dhe në Shqipëri në veçanti. Kjo qeveri që nuk ka marrë akoma vaksinat për gripin, nuk mund t’ju sigurojë shqiptarëve vaksinën anti-COVID. Shumë gjëra do të ishin ndryshe nëse plani ynë i shpallur do të zbatohej”, tha Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img