Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Lulzim Basha: Qeveria të kërkojë falje për jetët e humbura nga Covid, jo të dalë si gjeli! Gogoli trembi qytetarët për krizën e energjisë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha, ka kërkuar nga Qeveria që t’u kërkojë falje qytetarëve për keqmenaxhimin e krizës së Covid dhe jetët e humbura në betejën me këtë virus. Sipas tij, shteti i braktisi qytetarët në nevojë.

Nga foltorja e Kuvendit, Basha foli dhe për daljen e Ramës një javë më parë kur paralajmëroi qytetarët për krizën e energjisë.

“Në vend që të kërkojnë ndjesë për jetët e humbura, për keqmenaxhiminin, për braktisjen e interesit publik, fryhen si sot në nisje të seancës si gjeli në majë të koncesioneve korruptive. Gogoli doli për të trembur qytetarët, për tju rënë daulleve të panikut.

Cila ishte nevoja që ky të dilte në një zyrë të dekoruar shtrenjtë, me taksat e atyre që po ju parashikonte fundin e botës, për  një ngajrje të tregjeve botërore që mund të prek pakë ose aspak për shqiptarët. Shqipqtratë kanë 8 vite që po në lënë qimet e kokës për karburantin.

Këtij i lypset një krizë për të mbuluar keqmenaxhimin dhe korrupsionin e pakicës që drejton”, tha Basha ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img