Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Lulzim Basha publikon videon: Sali Berisha orkestroi dhe dirigjoi të gjithë sulmin e dhunshëm mbi selinë e PD! Dhuna ishte qëllimi i tij që nga fillimi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Dmeokratike, Lulzim Basha, ka akuzuar Sali Berishën si orkestruesin dhe dirigjuesin e sulmit të dhunshëm mbi selinë e PD-së gjatë protestës së djeshme.

Ai ka publikuar një video me momentet kur protestuesit tentonin të hynin me dhunë në seli, teksa shprehet se të gjithë e dinin që dhuna ishte qëllimi i Berishës që nga fillimi.

“Sali Berisha e paralajmëroi, orkestroi dhe dirigjoi të gjithë sulmin e dhunshëm mbi selinë e PD në 8 janar. Ndonëse e dinte fare mirë që në seli ndodheshin deputetë dhe drejtues demokratë, ai nuk i kurseu urdhrat për mercenarët që të godisnin zyrat e partisë. Të gjithë e dinim që ai do të bëhej i dhunshëm. Dhuna ishte qëllimi i tij që nga fillimi”, shkruan Basha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img