Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Lulzim Basha nuk bind më as Genc Sejkon, “memexhiu” i famshëm erdhi në Shqipëri për ta ndihmuar për zgjedhje, por tani i kërkon dorëheqjen

Lajme të ngjashëm

Genc Sejko, “memexhiu” i famshëm në rrjetet sociale, i ardhur në Shqipëri për të ndihmuar Lulzim Bashën në zgjedhjet e 25 prillit, kërkon dorëheqjen e tij. Ky reagim i Sejkos vjen pas takimit të Bashës dje për Fitër Bajram me kreun e Bektashinjve Baba Mondi.

“Bektashitë janë muslimanë shi’itë. Komuniteti Musliman Shqiptar përfaqson muslimanët sunitë. Ndasia midis sunitëve dhe shi’itëve ka ndodhur në Arabi diku nga fundi i shekullit të shtatë. Nëse Basha nuk e zgjidh dot këtë ndasi 1300 vjeçare, bën mirë të japi dorëheqjen”, shkruan Genc Sejko.

Pra, edhe ai që erdhi në Shqipëri “për t’i dhënë një dorë” Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 prillit me shpresën e fitores së opozitës, duke se nuk është më i bindur nga kreu i PD, si shumë figura të tjera të kësaj force politike që kërkojnë dorëheqjen e Bashës.

Më shumë