Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Lulzim Basha: Ne shqiptarët jemi të suksesshëm kudo në botë, pse të mos jemi dhe në vendin tonë! Të largojmë Edi Ramën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c613ec6560979497343361ba74a0341d

Kreu i PD Lulzim Basha, thotë se largimi i Edi Ramës është nevojë për të sjellë shpresën dhe zhvillimin në Shqipëri.

Sipas tij, shqiptarët janë të suksesshëm kudo në botë, pse të mos jenë dhe në vendin e tyre. Basha i referohet një raporti të Eurostat që e rendit vendin tonë të 6-in në botë për emigracionin.

“Eurostat e renditi Shqipërinë në vendin e gjashtë në botë për emigracionin masiv. Për 8 vjet me dështimet e tij, Rama e shkatërroi ekonominë dhe i detyroi të rinjtë tanë të ikin. Për shkak të dështimeve të Ramës, situata ekonomike është sot më e keqja në rajon.

Ne shqiptarët jemi të suksesshëm kudo në botë – ndaj nuk ka asnjë arsye pse të mos kemi sukses këtu në vendin tonë! Ka ardhur koha për ndryshim. Ka ardhur koha të largojmë Ramën dhe të sjellim shpresë dhe zhvillim për vendin tonë”, shkruan Lulzim Basha, kryetar i PD.

140399411_3870658546318631_1920695701071725488_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img