Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Lulzim Basha në Këshillin e Atlantikut, flet për Berishën: Nuk ndahet dot nga e shkuara, ka prodhuar vetëm drama

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-kreu i demokratëve Lulzim Basha ndodhet në Amerikë, ku po zhvillon takime më zyrtarë të lartë të institucioneve atje, shkruan newsbomb.al. Këtë të enjte ai thotë se është takuar me Jörn Fleck, kreu i Qendrës Europiane në Këshillin Atlantik.

Në njoftimin që bën për këtë takim, Basha thotë se ka diskutuar me Fleck dhe bashkëpunëtorët e tij, për liderët politikë që nuk ndahen dot nga e shkuara dhe shkaktojnë drama për vendet e tyre. Pra, një referim indirekt për Sali Berishën, referuar diskursit të përdorur.

“Sot zhvillova një takim të frytshëm në Këshillin e Atlantikut. Kënaqësi të ndaja qëndrimet tona, për çështje me interes të veçantë, me Jörn Fleck | Drejtori për Qendrën Europiane në Këshillin Atlantik, si dhe me bashkëpunëtorë të tij, të fokusuar në çështjet europiane mes të cilëve, Ilva Tare, Damir Marusic, Luka Ignac e Lisa Homel.

Diskutuam gjerësisht për rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian, luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, trafiqeve dhe lirinë e medias.

Folëm gjithashtu dhe për bashkëpunimin rajonal dhe mundësinë për zgjidhjen e konflikteve që aktualisht kërkojnë të mbajnë peng të ardhmen e Ballkanit perëndimor, për shkak të liderëve politik që nuk ndahen dot nga e shkuara e që kanë prodhuar veç drama për vendet tona”, shkruan Lulzim Basha.

Më shumë


spot_img

spot_img