Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Lulzim Basha ndan pamjet e takimit me të rinjtë e PD: Janë gati të ndryshojnë Shqipërinë, kanë zgjedhur të ardhmen

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha thotë se të rinjtë e partisë që ai drejton kanë zgjedhur të ardhmen. Ky është dhe slogani i ri i kësaj force politike. Sipas Bashës, , të rinjtë e FRPD i janë bashkuar atij dhe kanë lënë pas të shkuarën, shkruan neësbomb.al.

Paraditen e kësaj të mërkure, kreu aktual i PD ka ndarë pamjet e takimit që ka zhvilluar dje me ta dhe thotë se kanë zgjedhur të qëndrojnë në vendin tonë dhe të përballen me qeverinë Rama.

“Me energjinë dhe potencialin e tyre të jashtëzakonshëm, të rinjtë e FRPD kanë zgjedhur të ardhmen, kanë zgjedhur të qëndrojnë, të përballen dhe të fitojnë kundër qeverisë më të korruptuar në Europë. Kanë qenë gjithmonë të rinjtë ata që kanë sjellë ndryshimin, sot janë sërish gati të ndryshojnë Shqipërinë dhe të ndërtojnë një të ardhme më të mirë”, shkruan Lulzim Basha, kryetar i PD.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img