Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Lulzim Basha mesazh shqiptarëve “në pikë të mëngjesit”: Pastrimi i politikës nga krimi është interesi i të gjithëve, socialistë e demokratë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedemokrati Lulzim Basha, e ka nisur ditën me një pjesë nga deklarata e tij dje, për mediat, kur prezantoi propozimin e PD për vettingun e politikës. Basha thotë se pastrimi i politikës nga krimi dhe korrupsioni është në interes të të gjithëve, socialistë e demokratë.

“Është interesi i të gjithë shqiptarëve, i socialistëve dhe demokratëve të thjeshtë që politika të pastrohet nga llumi i tranzicionit, nga njerëz që këto 30 vjet pavarësisht siglës politike që kaën mbajtur, nganjëherë e kanë ndërruar, nganjëherë kanë dalë me sigla të reja, kaën përdorur politikën për tu pasuruar paligjshmërisht dhe ç’është më e keqja kanë futur në politikë llumin e shoqërisë, krimin e organizuar.

Kanë shkatërruar konkurencën në treg që ëhstë themeli i zhvillimit të ekonomisë dhe punësimit, duke fuqizuar një grusht njerëzish, vetëm e vetëm sepse ndajnë me ta favore, privilegje, pushtet dhe para, në kurriz të qindra-mijëra sipërmarrësve të ndershëm”, shprehet Lulzim Basha, kryetar i PD.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img