Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
8 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Lulzim Basha mbledh sot Kryesinë e Grupit Parlamentar të PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha, do të mbledh sot Kryesinë e Grupit Parlamentar të partisë që ai drejton. Mbledhja mësohet se do të nisë pas pak minutash, në orën 12.30 të kësaj të hëne.

Ata do të diskutojnë për aksionin opozitar në Kuvend. Nuk dihet nëse në fokusin e deputetëtve të djathtë të drejtuar nga Lulzim Basha do të jetë dhe zgjatja e mandatit të trupës së vettingut.

Socialistët janë mbledhur më herët gjatë ditës së sotme dhe sipas asaj që ka deklaruar Taulant Balla, puna e PS do të fokusohet te ndryshimet Kushtetuese për zgjatjen e procesit të vettingut. Ministri Ulsi Manja në Parlament tha se qeveria është e hapur për bashkëpunim me opozitën për këtë çështje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img